406 MT Sports

Standings Through Sept. 23

Class AA

 Conf.Overall
 Billings Senior 5-0 5-0
 Helena Capital 4-1 4-1
 Missoula Big Sky 4-1 4-1
 Helena  3-1 3-1
 Missoula Sentinel  3-1 3-1
 Bozeman 3-2 3-2
 Billings West  3-2 3-2
 Great Falls CMR 3-2 3-2
 Kalispell Flathead  2-2 2-2
 Butte  2-3 2-3
 Great Falls  1-4 1-4
 Kalispell Glacier 0-4 0-4
 Billings Skyview 0-5 0-5
 Missoula Hellgate  0-5 0-5
   

Eastern A

 Conf.Overall
 Laurel 5-0 5-0
 Sidney 5-0 5-0
 Billings Central 4-1 4-1
 Glendive 3-2 3-2
 Miles City 3-2
 3-2
 Belgrade 2-3 2-3
 Lewistown 2-3 2-3
 Hardin 1-4 1-4
 Havre 0-5 0-5
 Livingston 0-5 0-5
   
   
   
   
   

Northwest A

 Conf.Overall
 Columbia Falls 1-0 2-1
 Browning 1-0 2-3
 Ronan 1-0 1-3
 Libby 0-1 1-4
 Polson 0-1 0-4
 Whitefish 0-1 0-4
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Southwest A

 Conf.Overall
 Frenchtown  1-0 5-0
 Dillon  1-0 4-0
 Hamilton  1-0 4-1
 Butte Central  0-1 3-1
 Corvallis  0-1 2-1
 Stevensville 0-1 1-2
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Class B North

 Conf.Overall
 Fairfield  2-0 4-0
 Shelby  2-0 2-2
 Cut Bank  2-1 2-3
 Malta  1-1 3-1
 Conrad 1-2 2-2
 Glasgow   1-2 2-4
 Harlem  0-3 0-4
   
   
   
   
   
   
   
   

Class B East

 Conf.Overall
 Colstrip  2-0 5-0
 Baker  2-1 3-1
 Shepherd  2-1 2-3
 Roundup  2-1 2-3
 Huntley Project  1-1 3-2
 Wolf Point  0-2 1-3
 Poplar* 0-3 0-5
  * Forfeiting its season  
   
   
   
   
   
   
   

Class B South

 Conf.Overall
 Jefferson  3-0 5-0
 Whitehall  3-0 5-0
 Manhattan  2-1 3-1
 Townsend  2-2 2-2
 Three Forks 1-2 2-2
 Big Timber 1-2 2-3
 Columbus 0-2 0-3
 Red Lodge 0-3 0-4
   
   
   
   
   
   
   

Class B West

 Conf.Overall
 Bigfork  2-0 3-0
 Eureka 2-0 4-0
 Missoula Loyola  1-0 2-2
 Florence  1-1 2-2
 Anaconda  1-2 2-3
 Thompson Falls 0-1 1-3
 Deer Lodge 0-3 0-5
   
   
   
   
   
   
   
   

8-Man East

 Conf.Overall
 Forsyth 5-0 5-0
 Scobey  5-0 5-0
 Fairview  4-1 4-1
 Broadus 3-1 3-1
 Circle 3-2 3-2
 Plentywood 1-3 1-3
 Lodge Grass 1-4 1-4
 Culbertson 1-4 1-4
 St. Labre 0-4 0-4
 Lame Deer 0-4 0-4
   
   
   
   
   

8-Man North

  Conf.Overall
 Belt 5-0 5-0
 Great Falls Central 5-0 5-0
 Fort Benton   4-1 4-1
 Centerville  3-1 3-1
 Choteau 3-2 3-2
 Cascade   2-2 2-2
 Rocky Boy 2-3 2-3
 Chinook 2-3 2-3
 Box Elder 1-4 1-4
 Simms 1-4 1-4
 Chester-Joplin-Inverness 1-4 1-4
 Hays-Lodgepole 0-5 0-5
   
   
   

8-Man South

  Conf.Overall
 Hobson-Moore-Judith Gap 5-0 5-0
 Ennis 4-1 4-1
 Joliet 4-1 4-1
 Lone Peak 4-1 4-1
 Park City 4-1 4-1
 Harlowton 2-3 2-3
 Absarokee 1-4 1-4
 Denton-Geyser-Stanford 1-4 1-4
 Gardiner 0-5 0-5
 Broadview-Lavina 0-5 0-5
   
   
   
   
   

8-Man West

  Conf.Overall
 Charlo 5-0 5-0
 Drummond-Philipsburg 5-0 5-0
 Plains 4-1 4-1
 Arlee 3-2 3-2
 St. Ignatius 3-2 3-2
 Victor 3-2 3-2
 Twin Bridges 3-2 3-2
 Darby 2-3 2-3
 Alberton-Superior 1-4 1-4 
 Seeley-Swan 0-4 0-4
 Troy 0-4 0-4
 Hot Springs* 0-5 0-5
  * Forfeiting its season  
   
   

Class C 6-Man East

 Conf.Overall
 Wibaux 5-0 5-0
 Westby-Grenora 4-0 5-0
 Richey-Lambert  3-1 4-1
 Terry  3-1 4-1
 Savage  2-2 3-2
 Jordan  2-2 2-3
 Bainville 1-4 1-4
 Ekalaka 0-5 0-5
 Froid-Lake 0-5 0-5
   
   
   
   
   
   

Class C 6-Man South

 Conf.Overall
 Bridger  3-0 3-1
 Shields Valley 3-0 3-2
 Grass Range-Winnett 3-0 4-2
 Reed Point-Rapelje  2-0 2-2
 Custer-Hysham 0-2 0-3
 Roy-Winifred 0-3 0-4
 Northern Cheyenne 0-3 0-3
 Fromberg 0-3 0-4
   
   
   
   
   
   
   

Class C 6-Man North

 Conf.Overall
 Geraldine-Highwood  3-0 4-0
 Valier  3-0 4-0
 Power-Dutton-Brady  2-1 3-1
 Big Sandy   1-1 3-1
 Sunburst   1-1 3-1
 North Star  1-2 2-2
 Augusta  0-3 1-4
 Heart Butte 0-3 0-3
   
   
   
   
   
   
   

Class C 6-Man West

 Conf.Overall
 West Yellowstone  4-0 5-0
 White Sulphur Springs 3-0 5-0
 Valley Christian 2-1 2-3
 Sheridan 1-2 3-2
 Lincoln 1-2 1-2
 Noxon  1-2 1-4
 St. Regis  1-2 1-2
 Lima 0-3 0-3
   
   
   
   
   
   
   

 

Angry
1
Sad
0
Funny
0
Wow
0
Love
0
You must be logged in to react.
Click any reaction to login.