{{featured_button_text}}

American Legion baseball

Class A All-State and All-Conference selections

Eastern District

All-State: Jess Bellows, Miles City; Cash Golden, Laurel; Deklan Harper, Laurel; Pacyn Partridge, Glendive; Connor Polkowske, Laurel.

All-conference: Jess Bellows, Miles City; Andrew Brester, Billings Cardinals; Jace Buchanan, Billings Cardinals; Richie Cortese, Laurel; Owen Ducette, Billings Blue Jays; Matt Dufner, Glendive; Cash Golden, Laurel; Deklan Harper, Laurel; Max Keller, Billings Blue Jays; Dylan Nieskins, Glasgow; Pacyn Partridge, Glendive; Connor Polkowske, Laurel; Clay Prell, Miles City; Trent Reinhardt, Glendive; Lance Schaff, Billings Blue Jays; Jayden Venable, Miles City; Darrin Wersal, Glasgow; Carson West, Laurel; Jessen West, Billings Blue Jays.

Northern District

All-state: Ethan Smith, Lethbridge; Ben Kolar, Lewiston; Ethan Roberts, Havre; Jake Clinton, Lewistown; Johnny Vulcano, Vauxhall.

All-Conference: C, Cody Henderson, Lewistown; INF, Ty Schaffer, Fort Macleod; INF, Brad Forrestt, Lethbridge; INF, Johnny Vuulcano, Vauxhall; INF, Jake Clinton, Lewistown; OF, Carson Becker, Vauxhall; OF, Dallas Cummins, Vauxhall; OF, Ethan Roberts, Havre; P, Ethan Smith, Lethbridge; P, Ben Kolar, Lewistown; P, Kennedy McKay, Havre; U, Kyler Crabree, Tri County.

Southern District

All-state: Easton Page, Belgrade; Jace Fitzgerald, Dillon; Hunter Johnson, Gallatin Valley; Michael Nehring, Gallatin Valley; Ryan Wahl, Butte.

All-conference: C, Hunter Johnson, Gallatin Valley; 1B, Ben Jones, Dillon; 2B, Pete Gibson, Dillon; 3B, Michael Nehring, Gallatin Valley; SS, Ryan Wahl, Butte; SS, Hunter Wentworth, Dillon; UTL, Jace Fitzgerald, Dillon; OF, Matt Burton, Helena; OF, Michael Hupp, Dillon; OF, Connor Johnson, Gallatin Valley; OF, Easton Page, Belgrade; P, Jace Fitzgerald, Dillon; P, Michael Jones, Gallatin Valley; P, Cody Richards, Belgrade; P, Ryan Wahl, Butte.

Western District

All-state: Tyler Davis, Bitterroot Red Sox; Coby Clark Dickenson, Glacier; Tucker Jones, Bitterroot Red Sox; Brendan Schneiter, Bitterroot Bucs.

All-conference: Tyler Davis, Bitterroot Red Sox; Coby Clark Dickenson, Glacier; Eric Dolence, Mission Valley; Bryson Fischer, Bitterroot Red Sox; Tucker Jones, Bitterroot Red Sox; Danny Kernan, Kalispell; Charlie Kirgan, Missoula; Forrest Kobelt, Glacier; Carson Meggison, Cranbrook; Brendan Schneiter, Bitterroot Bucs; Jack Schwaiger, Glacier; Jake Scully, Bitterroot; Tripp Zhang, Libby.

Subscribe to Breaking News

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
You must be logged in to react.
Click any reaction to login.
0
0
0
0
0