Subscribe for 17¢ / day

Saturday

At Splash Montana

Girls 10 Year Olds 200 Breaststroke - 1, Vanspoore, Jasper, MAC, 3:31.10. 2, Davis, Ashley V, I.F.S.T.-SR, 3:45.39. 3, Cammon, Lita M, BY-MT, 3:58.21.

Girls 11-12 200 Breaststroke - 1, Fern, Kalysta, MAC, 3:23.80. 2, Saffel, Brenna J, MYST, 3:24.02. 3, Cummings, Kelli, Waves, 3:26.02.

Girls 13-14 200 Breaststroke - 1, Kleppelid, Kaitlyn, HLST, 3:18.60. 2, Thane, Emilie, MAC, 3:21.72. 3, Saffel, Kate, MYST, 3:29.37.

Girls 15-16 200 Breaststroke - 1, Brennan, Emily, UN-MT, 2:56.57. 2, Sechena, Madisen, FAST, 3:00.79. 3, Johns, Elizabeth I.F.S.T.-SR, 3:04.24.

Girls 17 & Over 200 Breaststroke - 1, Mchugh, Kurtni, MYST, 3:14.91. 2, Jones, Megan, MYST, 3:27.92. 3, Kochel, Hannah, MYST, 3:29.94.

Boys 11-12 200 Breaststroke - 1, Martyak, Patrick, MAC, 3:23.19. 2, Whelan, Keegan, BTST-MT, 3:31.39. 3, Corbridge, Brayden, Seawolves-UT, 4:03.91.

Boys 13-14 200 Breaststroke - 1, Golding, Lathan, MAC, 2:58.86. 2, Baughman, Brady, MYST, 3:12.90. 3, Luterbach, Chris, UNBAC, 3:22.01.

Boys 15-16 200 Breaststroke - 1, Stroethoff, Matthan, MAC, 2:40.02. 2, Jones, Kyle, MYST, 2:45.53. 3, Baum, Luke, Seawolves-UT, 2:47.15.

Boys 17 & Over 200 Breaststroke - 1, Holmen, Dwight, LASC, 2:40.06. 2, Yampradit, Derek, BAC, 3:02.75. 3, Weber, Richard, MM, 3:56.95.

Girls 8 & Under 50 Butterfly - 1, Hall, Laina, BOZ, 46.05. 2, Bruemmer, Lucy, I.F.S.T.-SR, 52.11. 3, Klungland, Avree, HLST, 58.36.

Girls 9-10 50 Butterfly - 1, Hall, McKinley, BOZ, 36.19. 2, Merila, Alysse, IST-PN, 40.72. 3, Hess, Halle, I.F.S.T.-SR, 42.22.

Girls 11-12 50 Butterfly - 1, Zimmer, Kate, MAC, 34.24. 2, Jacobson, Hailey, MAC, 36.10. 3, Rhoades, Mary, MAC, 36.25.

Girls 13-14 50 Butterfly - 1, Thane, Emilie, MAC, 34.28. 2, Hodgson, Samantha, BAC, 34.61. 3, Rempe, Clara, CAQ-NM, 34.76.

Girls 15-16 50 Butterfly - 1, Hoar, Kayla, BTST, 33.01. 2, Thane, Lindsay, MAC, 33.41. 3, Ungaretti, Kori, MYST, 34.07.

Girls 17 & Over 50 LC Meter Butterfly - 1, Dutton, Heather, LASC, 30.74. 2, Szekely, Brittany, MYST, 30.82. 3, Mosher, Carley, FAST, 32.70.

Boys 8 & Under 50 Butterfly - 1, Evans, David, HOT, 51.40. 2, Johnson, Jacob, I.F.S.T.-SR, 1:08.06. 3, Foot, Batman, KATS, 1:23.60.

Boys 9-10 50 Butterfly - 1, Bentley, Jake, BTST, 42.45. 2, Zimmer, Adam, MAC, 43.05. 3, Campbell, Brendan, MYST, 45.12.

Boys 11-12 50 Butterfly - 1, Herron, Brendan, MYST, 36.51. 2, Purdy, Will, Seawolves-UT, 38.38. 3, Davis, Joseph, I.F.S.T.-SR, 38.94.

Boys 13-14 50 Butterfly - 1, Rempe, Greg, CAQ-NM, 32.34. 2, Smith, Kyle, Seawolves-UT, 32.79. 3, Szekely, John, MYST, 35.00.

Boys 15-16 50 Butterfly - 1, Nurse, Donnie, MYST, 29.79. 2, Scariano, Lucca, MYST, 32.61. 3, Calderon, Jonathan, Seawolves-UT, 34.83.

Boys 17 & Over 50 Butterfly - 1, Hougardy, Devin, MAC, 27.30. 2, Wilkinson, Jake, FAST, 28.22. 3, Holmen, Dwight, LASC, 29.14.

Girls 8 & Under 100 Backstroke - 1, Hall, Laina, BOZ, 1:54.05. 2, Christie, Sidney, BTST, 2:02.34. 3, Dickerson, Elsie, BTST, 2:02.71.

Girls 9-10 100 Backstroke - 1, Merila, Alysse, IST-PN, 1:29.26. 2, Cammon, Lita, BY, 1:33.91. 3, Hess, Halle, I.F.S.T.-SR, 1:37.13.

Girls 11-12 100 Backstroke - 1, Jacobson, Hailey, MAC, 1:21.68. 2, Zimmer, Kate, MAC, 1:22.29. 3, Malin, Sophie, BAC, 1:23.60.

Girls 13-14 100 Backstroke - 1, Tornatore, Miranda, MAC, 1:09.85. 2, Bloch, Dakota, FAST, 1:11.36. 3, Upshaw, Julia, FAST, 1:21.13.

Girls 15-16 100 Backstroke - 1, Arciello, Maddie, MAC, 1:11.06. 2, Robinson, Kasey, UN-MT, 1:14.37. 3, Sechena, Dakota, FAST, 1:15.58.

Girls 17 & Over 100 Backstroke - 1, Mosher, Carley, FAST, 1:12.44. 2, Jones, Megan, MYST, 1:16.20. 3, Szekely, Brittany, MYST, 1:16.61.

Boys 8 & Under 100 Backstroke - 1, Bruemmer, Ethan, I.F.S.T.-SR, 2:18.93. 2, Foot, Batman, KATS, 2:21.07. 3, Johnson, Jacob, I.F.S.T.-SR, 2:21.26.

Boys 9-10 100 Backstroke - 1, Sessions, Dalton, BTST, 1:29.60. 2, Flower, Bryan, Seawolves-UT, 1:38.03. 3, Sljuka, Vincenzo, LASC, 1:39.62.

Boys 11-12 100 Backstroke - 1, Herron, Brendan MYST, 1:24.33. 2, Martyak, Patrick, MAC, 1:24.64. 3, Purdy, Will, Seawolves-UT, 1:31.10.

Boys 13-14 100 Backstroke - 1, Baughman, Brady, MYST, 1:16.31. 2, Smith, Kyle, Seawolves-UT, 1:21.80. 3, Bronec, Nate, MAC, 1:25.79.

Boys 15-16 100 Backstroke - 1, Niccolucci, Sean, MAC, 1:05.36. 2, Lair, Derek, FAST, 1:06.92. 3, Isbell, Eli, MYST, 1:07.16.

Boys 17 & Over 100 Backstroke - 1, Robinson, Major, MAC, 1:02.74. 2, Hougardy, Devin, MAC, 1:04.82. 3, Kump, William, MYST, 1:08.27.

Girls 8 & Under 100 Freestyle - 1, Bruemmer, Lucy, I.F.S.T.-SR, 1:39.22. 2, Klungland, Avree, HLST, 1:39.56. 3, Hall, Laina, BOZ, 1:45.42.

Girls 9-10 100 Freestyle - 1, Vanspoore, Jasper, MAC, 1:14.87. 2, Cammon, Lita, BY, 1:18.49. 3, Merila, Alysse, IST-PN, 1:20.38.

Girls 11-12 100 Freestyle - 1, Sechena, Shelby, FAST, 1:08.21. 2, Cummings, Kelli, Waves, 1:11.04. 3, Zimmer, Kate, MAC, 1:11.24.

Girls 13-14 100 Freestyle - 1, Bloch, Dakota, FAST, 1:02.67. 2, Tornatore, Miranda, MAC, 1:03.40. 3, Hodgson, Samantha, BAC, 1:08.03.

Girls 15-16 100 Freestyle - 1, Arciello, Maddie, MAC, 1:01.12. 2, Brennan, Emily, UN, 1:04.87. 3, Robinson, Kasey, UN, 1:04.94.

Girls 17 & Over 100 Freestyle - 1, Szekely, Brittany, MYST, 1:02.47. 2, Dutton, Heather, LASC, 1:04.19. 3, Mosher, Carley, FAST, 1:04.89.

Boys 8 & Under 100 Freestyle - 1, Evans, David, HOT, 1:39.91. 2, Lenderink, Wyatt, I.F.S.T.-SR, 2:09.91. 3, Bruemmer, Ethan, I.F.S.T.-SR, 2:19.74.

Boys 9-10 100 Freestyle - 1, Sessions, Dalton, BTST, 1:14.29. 2, Flower, Bryan, Seawolves-UT, 1:25.78. 3, Sljuka, Vincenzo, LASC, 1:26.28.

Boys 11-12 100 Freestyle - 1, Herron, Brendan, MYST, 1:12.71. 2, Scariano, Taz, MYST, 1:15.09. 3, Purdy, Will, Seawolves-UT, 1:17.55.

Boys 13-14 100 Freestyle - 1, Baughman, Brady, MYST, 1:06.59. 2, Golding, Lathan, MAC, 1:06.76. 3, Rempe, Greg, CAQ-NM, 1:07.96.

Boys 15-16 100 Freestyle - 1, Stroethoff, Matthan, MAC, 56.74. 2, Niccolucci, Sean, MAC, 57.94. 3, Bovard, Andrew, MYST, 58.55.

Boys 17 & Over 100 Freestyle - 1, Robinson, Major, MAC, 56.50. 2, Kump, William, MYST, 59.00. 3, Ross, Tommy, MYST, 59.32.

Girls 8 & Under 50 Breaststroke - 1, Klungland, Avree, HLST, 57.04. 2, Christie, Sidney, BTST, 1:01.99. 3, Dickerson, Elsie, BTST, 1:02.44.

Girls 9-10 50 Breaststroke - 1, Vanspoore, Jasper, MAC, 45.21. 2, Davis, Ashley, I.F.S.T.-SR, 47.89. 3, Merila, Alysse, IST-PN, 51.76.

Girls 11-12 50 Breaststroke - 1, Saffel, Brenna, MYST, 42.91. 2, Sechena, Shelby, FAST, 44.45. 3, Gjetmundsen, Haele, MYST, 45.94.

Girls 13-14 50 Breaststroke - 1, Thane, Sara, MAC, 43.54. 2, Rhoades, Rachel, MAC, 45.50. 3, Fischer, Lacie, KATS, 46.50.

Girls 15-16 50 Breaststroke - 1, Thane, Lindsay, MAC, 41.82. 2, Mchugh, Aspen, MYST, 42.00. 3, Hallgrimson, Emily, MAC, 49.63.

Girls 17 & Over 50 Breaststroke - 1, Gabruck, Kristy, LASC, 35.93. 2, Mchugh, Kurtni, MYST, 41.18. 3, Belden, Jessy, MYST, 44.13.

Boys 8 & Under 50 Breaststroke - 1, Evans, David, HOT, 1:11.18. 2, Carlson, Cody, MYST, 1:11.56. 3, Miller, Mikey, I.F.S.T.-SR, 1:21.68.

Boys 9-10 50 Breaststroke - 1, Sessions, Dalton, BTST, 43.03. 2, Zimmer, Adam, MAC, 52.08. 3, Flower, Bryan, Seawolves-UT, 52.65.

Boys 11-12 50 Breaststroke - 1, Martyak, Patrick, MAC, 41.60. 2, Whelan, Keegan, BTST, 45.37. 3, Corbridge, Brayden, Seawolves-UT, 47.82.

Boys 13-14 50 Breaststroke - 1, Scaccia, Michael, KATS, 38.26. 2, Rempe, Greg, CAQ-NM, 40.87. 3, Smith, Kyle, Seawolves-UT, 42.18.

Boys 15-16 50 Breaststroke - 1, Lara, Earl, Waves, 35.29. 2, Baum, Luke, Seawolves-UT, 35.55.

Boys 17 & Over 50 Breaststroke - 1, Holmen, Dwight, LASC, 33.39. 2, Yampradit, Derek, BAC, 35.33. 3, Weber, Richard, MM, 42.52.

Girls 10 Year Olds 200 Butterfly - 1, Hall, McKinley, BOZ, 3:49.58.

Girls 11-12 200 Butterfly - 1, Fern, Kalysta, MAC, 3:00.01. 2, Cummings, Kelli, Waves, 3:07.63. 3, Monroe, Cecelia, MYST, 3:33.86.

Girls 13-14 200 Butterfly - 1, Thane, Emilie, MAC, 2:49.18. 2, Irick, Jesse, I.F.S.T.-SR, 3:06.49. 3, Saffel, Kate, MYST, 3:09.78.

Girls 15-16 200 Butterfly - 1, Sechena, Madisen, FAST, 2:43.62. 2, Sechena, Dakota, FAST, 2:51.34. 3, Ungaretti, Alix, MYST, 3:15.85.

Girls 17 & Over 200 Butterfly - 1, Jones, Megan, MYST, 2:59.81. 2, McCauley, Sarah, MYST, 3:18.97.

Boys 10 Year Olds 200 Butterfly - 1, Bentley, Jake, BTST, 3:27.84.

Boys 11-12 200 Butterfly - 1, Frieders, Nathan, UNBAC, 3:55.84.

Boys 15-16 200 Butterfly - 1, Szekely, Peter, MYST, 2:38.01. 2, Kump, Leo, MYST, 2:51.2.

Boys 17 & Over 200 Butterfly - 1, Hougardy, Devin, MAC, 2:25.34. 2, Shull, Nick, MYST, 2:41.45.

Girls 13-14 200 IM - 1, Bloch, Dakota, FAST, 2:33.84. 2, Hodgson, Samantha, BAC, 2:54.53. 3, Kleppelid, Kaitlyn, HLST, 2:56.96.

Girls 15-16 200 IM - 1, Arciello, Maddie, MAC, 2:32.60. 2, Brennan, Emily, UN, 2:33.40. 3, Ungaretti, Kori, MYST, 2:45.04.

Girls 17 & Over 200 IM - 1, Dutton, Heather, LASC, 2:38.69. 2, Szekely, Brittany, MYST, 2:45.25. 3, Jones, Megan, MYST, 2:52.80.

Boys 13-14 200 IM - 1, Golding, Lathan, MAC, 2:44.20. 2, Baughman, Brady, MYST, 2:48.42. 3, Scaccia, Michael, KATS, 2:53.69.

Boys 15-16 200 IM - 1, Niccolucci, Sean, MAC, 2:21.54. 2, Jones, Kyle, MYST, 2:28.81. 3, Bovard, Andrew, MYST, 2:31.25.

Boys 17 & Over 200 IM - 1, Kump, William, MYST, 2:24.19. 2, Shull, Nick, MYST, 2:34.70. 3, Luterbach, Matthew, BAC, 2:38.42.

Girls 10 & Under 200 Medley Relay - 1, Idaho Falls Swim Team, Piranha-SR 'A' 3:27.62. 2, Missoula YMCA Swim Team-MT 'A', 3:31.56. 3, West Valley Aquatics-UT 'A', 3:33.67.

Boys 10 & Under 200 Medley Relay - 1, Missoula YMCA Swim Team-MT 'A' (Joey Szekely, Cody Carlson, Brendan Campbell, Jorgen Midboe,), 4:16.42.

Girls 11-12 200 Medley Relay - 1, Missoula Aquatic Club-MT 'A' 2:33.48. 2, Missoula YMCA Swim Team-MT 'A', 2:40.64. 3, Missoula Aquatic Club-MT 'B' 2:52.29.

Boys 11-12 200 Medley Relay - 1, Missoula YMCA Swim Team-MT 'A' (Michael Szekely, Taz Scariano, Luke Befumo, Brendan Herron), 2:53.18. 2, Missoula Aquatic Club-MT 'A' 2:54.38. 3, West Valley Aquatics-UT 'A', 2:55.76.

Girls 13 & Over 200 Medley Relay - 1, Missoula YMCA Swim Team-MT 'A' (Megan Jones, Sarah McCauley, Brittany Szekely, Jessy Belden), 2:18.35. 2, Missoula Aquatic Club-MT 'A' 2:18.58. 3, Falls Aquatic Swim Team-MT 'A', 2:19.93.

Boys 13 & Over 200 Medley Relay - 1, Missoula Aquatic Club-MT 'A' 1:56.04. 2, Missoula YMCA Swim Team-MT 'B', 2:06.10. 3, West Valley Aquatics-UT 'A', 2:11.66.

Girls 9-10 400 Freestyle - 1, Vanspoore, Jasper, MAC, 6:07.80. 2, Cammon, Lita, BY, 6:23.05. 3, Hess, Halle, I.F.S.T.-SR, 6:42.99.

Girls 11-12 400 Freestyle - 1, Sechena, Shelby, FAST, 5:07.29. 2, Malin, Sophie, BAC, 5:22.23. 3, Jacobson, Hailey, MAC, 5:29.87.

Girls 13-14 400 Freestyle - 1, Tornatore, Miranda, MAC, 4:41.91. 2, Hodgson, Samantha, BAC, 5:13.51. 3, Gee, Samantha, BAC, 5:14.18.

Girls 15-16 400 Freestyle - 1, Robinson, Kasey, UN-MT, 4:44.80. 2, Brennan, Emily, UN-MT, 4:58.13. 3, Johns, Elizabeth, I.F.S.T.-SR, 4:58.66.

Girls 17 & Over 400 Freestyle - 1, Belden, Jessy, MYST, 4:56.81. 2, McCauley, Sarah, MYST, 5:19.51. 3, Henning, Allison, I.F.S.T.-SR, 5:22.36.

Boys 9-10 400 Freestyle - 1, Bentley, Jake, BTST, 6:02.80. 2, Sljuka, Vincenzo, LASC, 6:45.88. 3, Zimmer, Adam, MAC, 7:20.53.

Boys 11-12 400 Freestyle - 1, Davis, Joseph, I.F.S.T.-SR, 5:53.99. 2, Whelan, Keegan, BTST, 5:57.28. 3, Scariano, Taz, MYST, 6:01.65.

Boys 13-14 400 Freestyle - 1, Rempe, Greg, CAQ-NM, 5:26.14. 2, Bauer, Nolan, HLST, 5:42.00. 3, Bronec, Nate, MAC, 5:55.59.

Boys 15-16 400 Freestyle - 1, Niccolucci, Sean, MAC, 4:27.58. 2, Higgins, Shafer, FAST, 4:47.12. 3, Bovard, Andrew, MYST, 4:47.96.

Boys 17 & Over 400 Freestyle - 1, Kump, William, MYST, 4:37.81. 2, Shull, Nick, MYST, 5:06.12. 3, Livoni, Donn, MISS, 5:50.67.

0
0
0
0
0
You must be logged in to react.
Click any reaction to login.