Subscribe for 17¢ / day

Boys

Class AA

All-state tournament team: Garrison Rothwell, MVP, Great Falls CMR; Sam Vining, Great Falls CMR; Mack Anderson, Bozeman; Sam Beighle, Missoula Sentinel; Connor Kieckbusch, Billings Senior; Kendall Kynett, Great Falls; Ryan Lonergan, Bozeman; Rollie Worster, Missoula Hellgate; Robbie Simpson, Bozeman; Braxton Haws, Billings Senior.

All-state: Garrison Rothwell, Great Falls CMR; Sam Beighle, Missoula Sentinel; Connor Kieckbusch, Billings Senior; Rollie Worster, Missoula Hellgate; Mack Anderson, Bozeman; Sam Elliott, Kalispell Flathead; Sam Vining, Great Falls CMR; Tyler Johnson, Kalispell Flathead; Kendall Kynett, Great Falls; Jesse Owens, Billings West; Ryan Lonergan, Bozeman. 

All-conference

Eastern AA first team: Garrison Rothwell, Great Falls CMR; Connor Kieckbusch, Billings Senior; Mack Anderson, Bozeman; Sam Vining, Great Falls CMR; Kendall Kynett, Great Falls; Jesse Owens, Billings West; Ryan Lonergan, Bozeman.

Western AA first team: Sam Beighle, Missoula Sentinel; Rollie Worster, Missoula Hellgate; Sam Elliott, Kalispell Flathead; Tyler Johnson, Kalispell Flathead.

Eastern AA second team: Braxton Haws, Billings Senior; Blake Thelen, Great Falls; Clay Ferguson, Butte; Zach Schacht, Billings Skyview; Cade Tyson, Billings West.

Western AA second team: Connor Murgel, Helena; Eric Seaman, Kalispell Flathead; Brec Rademacher, Kalispell Glacier; Bridger Deden, Missoula Hellgate; Gaige DeShazer, Missoula Sentinel; Bridger Grovom, Helena Capital; Kade Lunday, Missoula Hellgate.

Eastern AA honorable mention: Jake Olsen, Great Falls CMR; Logan DeHaven, Billings Skyview; Brooks Zimmer, Billings Senior; Kevin Boes, Great Falls.

Western AA honorable mention: Caden Harkins, Kalispell Glacier; Kody Jarvis, Kalispell Glacier; Camdyn Larance Missoula Big Sky; Drew Engellant, Kalispell Glacier.

Eastern AA Divisional

All-tournament team: Garrison Rothwell, MVP, Great Falls CMR; Mack Anderson, Bozeman; Connor Kieckbusch, Billings Senior; Sam Vining, Great Falls CMR; Clay Ferguson, Butte; Robbie Simpson, Bozeman; Kyle Torgerson, Great Falls; Hunter McKinney, Great Falls; Zach Schacht, Billings Skyview; Tyler Kinghorn, Billings Skyview.

Western AA Divisional

All-tournament team: Sam Beighle, Missoula Sentinel (MVP); Rollie Worster, Missoula Hellgate; Connor Murgel, Helena; Collin Kazmier, Kalispell Glacier; Sam Elliott, Kalispell Flathead; Drew Engellatn, Kalispell Glacier; Eric Seaman, Kalispell Flathead; Brec Rademacher, Kalispell Glacier; Dawson Tedesco, Helena; Trevor Swanson, Helena Capital.

0
0
0
0
0
You must be logged in to react.
Click any reaction to login.